Piwo to prosty napój, który powstaje z czterech składników: wody, słodu, chmielu i drożdży. Jego podstawowy, gorzki smak zależy przede wszystkim od wody, która jest zastosowana do etapu produkcji. Od składu wody zależy klarowność piwa, jego kolor, poziom goryczki czy wiele innych czynników.

Podstawowy, gorzki smak piwa nie każdemu jednak przypada do gustu. Dlatego może być on modyfikowany za sprawą dodatków smakowych. Na skutek tego powstają na przykład piwa o zachwycającym owocowym smaku.

Liderem wśród piw smakowych jest Piwo Somersby. W sklepach Biedronka występuje w wielu smakach. Do najbardziej znanych i lubianych przez klientów można zaliczyć: Somersby Apply, Somersby Mango&Lime, Somersby Sparkling Rose, Somersby Watermelon, Somersby Blackberry, Somersby Passionfruit&Orange. Dla osób wolących napoje bezalkoholowe Somersby oferuje dwie wersje smakowe: WildBerries i Pear. Spośród szerokiej oferty smakowej, na pewno każdy smakosz znajdzie swój ulubiony smak i stanie się jego wielbicielem.